DZIEŃ DZIAŁKOWCA W ROD „PRZYJAŹŃ”

W dniu 24 września  2022 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Przyjaźń” w Szczecinie po  2 letniej przerwie  spowodowanej pandemią Covid 19 odbyły się „Dni Działkowca”   wraz z podsumowaniem konkursowego przeglądu zagospodarowania działek. W uroczystości uczestniczyli działkowcy z rodzinami, zaproszeni goście . Uroczystość  otworzyła prezes Zarządu ROD Kazimiera Wadowska, przywitała działkowców,   zaproszonych gości, podziękowała za tak liczne przybycie. Okręgowy Zarząd PZD reprezentował Pan Zygmunt Górczyński  – członek Okręgowej Rady PZD.

 

 

 

Prezes  nadmieniła, że „Dni Działkowca” to dobra okazja do wspólnego świętowania , poznania się  wzajemnie.   Życzyła działkowcom i ich rodzinom by mogli realizować swoje życiowe plany. Kiedyś ogrody służyły jako naturalny magazyn produktów, których brakowało w sklepach. Dzisiaj to miejsce rekreacji i wypoczynku. Niech to miejsce będzie nadal miejscem , które przynosi radość, spokój, wytchnienie,  satysfakcję z plonów. Po oficjalnej części zasłużonych działkowców wyróżniających się aktywnością  w działalności  na rzecz naszego ogrodu wyróżniono odznakami „Zasłużonego Działkowca”

W dalszej  części uroczystości podsumowano konkurs zagospodarowania działek, tym którzy mają działki prowadzone zgodnie z regulaminem ROD  wręczono dyplomy i bony wartościowe na zakupy . Po wręczeniu nagród prezes podziękowała działkowcom i Zarządowi za wniesiony wkład pracy w rozwój  i upiększanie naszego ogrodu. Zaprosiła wszystkich uczestników  na poczęstunek  i do zabawy przy orkiestrze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystość  przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

K. Wadowska