Spotkanie z najstarszymi działkowcami w naszym ROD

W piękny słoneczny dzień 19 października 2019 r. o godzinie 12:00 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Przyjaźń” w Szczecinie zorganizowano po raz trzeci spotkanie działkowiczów, którzy najdłużej użytkują działki . Był to dzień w którym dominowała radość i uśmiech działkowców. Prezes Kazimiera Wadowska przywitała działkowiczów oraz zaproszonych gości. Podziękowała za przybycie wspomniała, że w ogrodzie jest coraz mniej działkowców użytkujących działki powyżej 50 lat. Wielu z nas ma w swojej naturze zapisane, że ziemię musi uprawiać, wysiać, posadzić, patrzeć jak rośnie i być szczęśliwym.

Prezes Okręgu PZD mgr Tadeusz Jarzębak zaszczycił nasze spotkanie swoją obecnością, został serdecznie przyjęty przez działkowców. W swoim wystąpieniu pogratulował działkowiczom za długoletni staż. W swoim wystąpieniu poruszył sprawy związkowe, przekazał zebranym wiele ciekawych informacji na temat PZD.

Działkowiczom z najdłuższym stażem w ogrodzie wręczono symboliczne statuetki, dyplomy z podziękowaniem za długoletni staż w ogrodzie.

Po części oficjalnej zaproszono na słodki poczęstunek, obiad i lampkę szampana.

Imprezie towarzyszył chór seniorów „Uśmiech” przy Domu Kultury z Łobza.

Spotkanie trwało kilka godzin dzięki wspaniałemu nastrojowi i wesołej atmosferze.

Kazimiera Wadowska

Prezes Zarządu ROD „Przyjaźń”